Pracovní sešit probírá numeraci, sčítání a odčítání čísel od 0 do 6 a jednoduché slovní úlohy procvičující toto učivo. Žáky provází celým sešitem Krteček, a usnadňuje tak první kroky v matematice. Z tohoto sešitu vychází CD-ROM Krtečkova matematika. Sešit je i v anglické a německé verzi. Numerické počítání lze ve třídě procvičovat podle Matematických pětiminutovek ALTER nebo podle pracovního sešitu Počítáme zpaměti (kód 092858).

Druh pro základní školy
Autor Vlasta Landová, Hana Staudková, Věra Tůmová