Helena Kholová, Jaroslav Obermajer Počet stran: 68 Formát: B5 Vazba: sešitová Nové vydání přírodovědy pro 5. ročník s aktuální doložkou MŠMT. Rozvíjí poznatky žáků o rozmanitosti přírodních podmínek na Zemi, o rostlinách a živočiších jednotlivých podnebných pásů. Přehledněji se zabývá vztahem mezi člověkem a přírodou (vzájemným ovlivňováním a působením člověka na přírodu) a učí žáky vnímat zásahy člověka do okolní krajiny, pokládat si otázky, v jakém prostředí chtějí žít a co pro to mohou udělat.... Celý popis

Helena Kholová, Jaroslav Obermajer Počet stran: 68
Formát: B5
Vazba: sešitová

Nové vydání přírodovědy pro 5. ročník s aktuální doložkou MŠMT. Rozvíjí poznatky žáků o rozmanitosti přírodních podmínek na Zemi, o rostlinách a živočiších jednotlivých podnebných pásů. Přehledněji se zabývá vztahem mezi člověkem a přírodou (vzájemným ovlivňováním a působením člověka na přírodu) a učí žáky vnímat zásahy člověka do okolní krajiny, pokládat si otázky, v jakém prostředí chtějí žít a co pro to mohou udělat. Podrobněji se zaměřuje také na biologii člověka. Učebnice přináší rozšířenou nabídku nonverbálního materiálu (ilustrací, fotografií, mapek či přehledů).

Doplňkem této učebnice jsou dva bloky pracovních listů:
pracovní listy Rozmanitost přírody (kód 11-932) a pracovní listy Člověk a jeho zdraví (kód 11-973).

Autor Helena Kholová, Jaroslav Obermajer
Nakladatelství Nakladatelství Alter