Pavla Králová, František Čapka Počet stran: 184 Formát: A4 Vazba: V2 - lepená Soubor úryvků dokumentů, odborných, populárně naučných i beletristických textů pro využití ve výuce dějepisu na základních a středních školách. Především učitelům může příručka usnadnit přípravu poutavých hodin, jež probudí v žácích zájem o historii. Publikace však není určena pouze jim, ale i samotným žákům či studentům a také širší veřejnosti se zájmem o dějiny. Na konci každé ukázky příručka nabízí otázky a úkoly.... Celý popis

Pavla Králová, František Čapka Počet stran: 184

Formát: A4

Vazba: V2 - lepená

Především učitelům může příručka usnadnit přípravu poutavých hodin, jež probudí v žácích zájem o historii. Publikace však není určena pouze jim, ale i samotným žákům či studentům a také širší veřejnosti se zájmem o dějiny. Na konci každé ukázky příručka nabízí otázky a úkoly. Ty slouží ke kontrole porozumění textu a jako inspirace k diskusi na dané téma. První díl se zabývá se obdobím od pravěku po raný novověk.

Autor P. Králová
Nakladatelství Scientia