Badatelský pracovní sešit je nedílnou součástí učebnice soudobých dějin a poslouží žákům jako podpora pro jejich práci se zdroji. Poskytne i volný prostor pro zápis odpovědí nebo dalších informací k tématu způsobem, který mu bude nejvíce vyhovovat. Umožňuje zpracovávat odpovědi i formou myšlenkových map, tabulek, grafů a dalších grafických prvků. Na konci každé kapitoly 14B6 si žáci mohou ohodnotit svoji vlastní úspěšnost. Díky hybriditě pracovního sešitu získají žáci prostřednictvím kódů přístup k zajímavým online cvičením z aplikace HistoryLab a k videím na Škole s nadhledem . Pro podporu samostatné práce žáků jsou v pracovním sešitě kromě číselných kódů i QR kódy pro využití na mobilních zařízeních.   = unikátní propojení tištěného pracovního sešitu s digitálními materiály     Díky hybridní formě pracovního sešitu  získáte zdarma  přístup k digitálním zdrojům . Stačí přepsat číselný kód  na www.skolasnadhledem.cz  nebo naskenovat QR kód a  můžete začít řešit  cvičení v HistoryLab  či zhlédnout zajímavá videa , z nichž je většina součástí vzdělávacího portálu Dějepis v 21. století.     Jak badatelskou metodu a naše výukové materiály hodnotí pilotující učitelé? "Výběr textů a cvičení je skutečně pestrý a skvělým počinem je i digitální aplikace HistoryLab, která umožňuje snadné vyhledání historických fotografií, dokumentů, zvukových nahrávek nebo map. Doufám, že tuto unikátní a netradiční pomůcku ocení mnoho učitelů, ale především žáků a studentů, kteří chtějí o historii přemýšlet, a ne se ji jen učit."  Mgr. Iva Horsáková,  ZŠ Velký Beranov Další ohlasy učitelů a detailní informace k badatelské řadě dějepisu a projektu Dějepis+ naleznete na www.badatelskydejepis.fraus.cz.

Autor kolektiv autorů
Nakladatelství Fraus