Publikace: Slovník pojmů z fyziky pro základní školu - Šimon Miroslav. Publikace vhodná pro základní školy obsahuje abecedně uspořádaný seznam fyzikálních pojmů a termínů s nimiž se žáci mohou setkat ve škole i v běžném životě. U většiny hesel jsou uvedeny odkazy na další pojmy, které s daným heslem souvisejí. Fyzikální vztahy jsou obvykle doplněny řešeným příkladem a text v celé knize doprovází velké množství ilustrací. Slovník obsahuje také popisy pokusů vhodných pro samostatnou experimentální činnost žáků ve škole i mimo vyučování. Na vnitřních stranách obálky jsou umístěny přehledy fyzikálních veličin a vztahů mezi nimi. Na konci slovníku jsou zařazeny tabulky pro převod fyzikálních jednotek a přehled typických hodnot některých fyzikálních veličin. Publikace: Slovník pojmů z fyziky pro základní školu - Šimon Miroslav.

Druh slovníky
Autor Šimon Miroslav