Jana Potůčková Počet stran: 96 Formát: A4 Vazba: brožovaná Slabikář obsahuje množství osvědčených i nových námětů z praxe a tradičních metodik. Dodržuje didaktické zásady. Knížka obsahuje spoustu jednoduchých her na procvičování učiva, je bohatě ilustrována. Obsahuje mnoho motivačních prvků. Přímo na jednotlivých stránkách je uváděna metodika k úkolům. Atmosféra učebnice je veselá, klidná a přátelská. Navazuje na Živou abecedu. Doporučujeme také současně používat hry Hrajeme si s písmenky,... Celý popis

Jana Potůčková Počet stran: 96

Formát: A4

Vazba: brožovaná

Doporučujeme také současně používat hry Hrajeme si s písmenky, Slabiková skládačka a Pexeso "Pohádková abeceda".

Slabikář je systematicky a přehledně členěn. Jednotlivé části jsou barevně odlišeny. Celý soubor ČJ pro 1. tř.ZŠ používá dokonalé psací písmo, které je v souladu s tabulí psacího písma podle MŠMT (viz písanky)

** 1. část - čtení písmen M, T, L, S, P, J, N a slov s otevřenou slabikou

** 2. část - čtení písmen D, K, R, V, Z, H, a dvojhlásky AU a OU.

** 3. část - čtení písmen Š, C, Č a čtení slov s více souhláskami na začátku slova.

** 4. část - čtení písmen B, Ž, Ř, G, F, CH a slov s více více souhláskami uprostřed a na konci slova.

** 5. část - čtení slov obsahujících písmena Ď, Ť, Ň, slabiky DĚ, TĚ, NĚ a Ě.

Každému písmenu je věnována stránka úvodní s částí motivační pohádky, básničku a motivačním obrázkem a předepsaným písmenem (velkým i malým tiskacím i psacím). Dále navazuje stránka výuková s procvičovacím článkem, sloupkem slov k procvičení, s rozdělenými obtížnými slovy a textem psacím písmem. Následují stránky procvičovací zaměřené na procvičení učiva formou her

* Za správné čtení výukových stránek a procvičovacích sloupců slov si mohou děti vybarvit kytičku na stránce. Na konci každé z pěti částí si pak děti pro motivaci nalepí na obálku slabikáře samolepící berušku (jsou součástí knížky)

Druh pro základní školy
Autor Jana Potůčková