Helena Kholová, Jaroslav Obermajer, Květoslav Hísek, Libuše a Jaromír Knotkovi Počet stran: 64 Formát: B5 Vazba : měkká Přepracované vydání učebnice přináší jednak komplexní pohled na jednotlivé ekosystémy, jednak mnoho zajímavostí ze života rostlin a živočichů. Řízeným pozorováním přírodnin vede žáky k vnímavému vztahu k přírodě a rozvíjí jejich ekologické myšlení a jednání. Cílem učebnice je, aby s ní žáci pracovali jako se zdrojem informací, tj. orientovali se v textu, odlišovali podstatné... Celý popis

Formát: B5

Vazba : měkká

Cílem učebnice je, aby s ní žáci pracovali jako se zdrojem informací, tj. orientovali se v textu, odlišovali podstatné informace od méně důležitých, vyhledávali požadované údaje, vnímali obrázky, schémata a myšlenkové mapy jako důležité zdroje neverbálních informací. Učí žáky vnímat zásahy člověka do okolní krajiny, pokládat si otázky, v jakém prostředí chtějí žít a co pro to mohou udělat.

Samostatným doplňkem učebnice jsou Pracovní listy (kód 11-912) a titul PŘEHLEDY ŽIVÉ PŘÍRODY pro 3. - 5. ročník (kód 11-713).

Druh pro základní školy
Autor Helena Kholová, Jaroslav Obermajer