Pracovní sešit navazuje na učebnici Člověk a jeho svět 5 a poskytuje žákům příležitost zopakovat si učivo z učebnice a navíc se dozvědět řadu dalších zajímavostí. Přírodovědná část pracovního sešitu vede žáky k uvědomění si vzájemných vztahů organismů i vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Své znalosti si žáci ověří v praxi při zajímavých pokusech a pozorováních. Ve společensko-historické části pracovního sešitu si žáci osvojí práci s texty, časovou osou a naučí se vyhledávat informace... Celý popis

Ve společensko-historické části pracovního sešitu si žáci osvojí práci s texty, časovou osou a naučí se vyhledávat informace související s historií místního regionu.

Pracovní sešit je možné využít k samostatné či skupinové práci v hodině nebo k domácí přípravě.

Součástí pracovního sešitu je arch samolepek, které žáci využijí při řešení některých úkolů.

S doložkou MŠMT

Autor I. Chramostová, E. Matušková, Mgr. Erna Pfeiferová, R. Poláková, Milan