Úvodní svazek této ucelené řady učebnic zeměpisu pro základní školy se nejčastěji používá pro výuku zeměpisu v 6. ročníku, popřípadě v primě víceletých gymnázií. Zahrnuje tematické celky Planeta Země, Glóbus a mapa, Přírodní složky a oblasti Země, tedy tematiku planetárního zeměpisu, základů kartografie a především obecného fyzického zeměpisu. Má schvalovací doložku 6910/2014 ze dne 7.4.2014.

Má schvalovací doložku 6910/2014 ze dne 7.4.2014.

Autor Pavel Červinka, Václav Tampír
Nakladatelství Česká geografická společnost