Přehledně zpracovaná učební látka základní školy. V 1. dílu najdete kapitoly jednobuněčné organismy, mnohobuněční živočichové a vyšší rostliny. - přehledné členění s využitím piktogramů - výklad základních pojmů - kapitoly: Přírodopis jako věda, Organismy a jejich členění, Viry, Buňka, Jednobuněčné organismy (Bakterie a sinice, Řasy, Prvoci, Kvasinky), Houby (Nižší houby, Vyšší houby, Lišejníky), Mnohobuněční živočichové (Žahavci, Ploštěnci, Hlísti, Měkkýši, Kroužkovci, Ostnokožci, Členovci, Strunatci),... Celý popis

- přehledné členění s využitím piktogramů
- výklad základních pojmů
- kapitoly: Přírodopis jako věda, Organismy a jejich členění, Viry, Buňka, Jednobuněčné organismy (Bakterie a sinice, Řasy, Prvoci, Kvasinky), Houby (Nižší houby, Vyšší houby, Lišejníky), Mnohobuněční živočichové (Žahavci, Ploštěnci, Hlísti, Měkkýši, Kroužkovci, Ostnokožci, Členovci, Strunatci), Vyšší rostliny, Kořen, Stonek, List, Květ, Plod, Pletiva, Výtrusné rostliny (Mechorosty, Kapraďorosty), Semenné rostliny (Nahosemenné, Krytosemenné)

Druh pro základní školy
Autor Petr Kupka