Pracovní sešit k Čítance 5/1 je nyní jednodílný a je plně uzpůsoben upravené verzi Čítanky 5/1. Obsahuje velké množství tvůrčích úkolů a námětů, s nimiž může vyučující pracovat podle svého uvážení, podle úrovně třídy, zájmů a schopností žáků. Cvičení a úkoly v Pracovním sešitě jsou koncipovány tak, aby rozvíjely čtenářské dovednosti a orientaci v textu; rozvíjely fantazii žáků; rozvíjely slovní zásobu žáků; vedly žáky k souvislému, výstižnému a kultivovanému vyjadřování, k užívání jazyka přiměřeně situaci. Pracovní sešit k Čítance 5/1 umožňuje realizaci požadavků RVP ZV.

Druh pro základní školy
Autor Hana Staudková, Miroslav Špika