Pelikánová Ivana, Čabradová Věra, Hasch František, Sejpka Jaroslav Počet stránek: 128 Vazba: brožovaná Formát: 210 x 297 Není vhodné kombinovat při výuce v jedné třídě učebnice nové generace s učebnicemi původní řady. Hybridní verze učebnice nové generace je prostřednictvím QR kódů rozšířena o pestrou nabídku online materiálů zdarma, díky kterým budou hodiny přírodopisu ještě zajímavější a pro žáky inspirativní. Učebnice 7. ročníku postupně provádí žáka biologií živočichů a dále pokračuje anatomií,... Celý popis

Vazba: brožovaná

Formát: 210 x 297

Hybridní verze učebnice nové generace je prostřednictvím QR kódů rozšířena o pestrou nabídku online materiálů zdarma, díky kterým budou hodiny přírodopisu ještě zajímavější a pro žáky inspirativní. Učebnice 7. ročníku postupně provádí žáka biologií živočichů a dále pokračuje anatomií, morfologií a fyziologií rostlin. Poslední blok učiva o společenstvech shrnuje význam a nutnost ochrany rostlin a živočichů.

Charakteristika učebnice:

**vychází ze systematického pojetí výuky přírodopisu (zastoupení jednotlivých témat a jejich rozsah kopíruje původní učebnici)

** přináší aktualizovaný obsah

** je rozšířena o prvky ekologické výchovy

** vhodným a nenásilným způsobem začleňuje okruhy průřezového tématu Environmentální výchova

** díky atraktivnímu obrazovému materiálu a promyšleným úkolům motivuje a vede žáky k hlubšímu poznávání

** je rozšířena o nové otázky a úkoly, které podněcují aktivitu žáků (osobní, týmovou) a motivují je k bádání a poznávání

** věnuje pozornost praktickému využití poznatků (výběr zástupců především z našeho prostředí)

** klade důraz na hlubší chápání přírody

Učebnice pro 7. ročník navazuje na učivo předchozího ročníku. V prvním bloku provádí postupně žáka biologií živočichů, druhá část zahrnuje anatomii, morfologii a fyziologii rostlin a dále pokračuje přehledem jejich základních systematických skupin. Poslední blok učiva o společenstvech shrnuje význam a nutnost ochrany rostlin a živočichů.

Učebnice zahrnuje následující tematické celky:

* Zoologie – nauka o živočiších

* Kruhoústí