Osmý díl učebnicové řady, rozdělený do tří samostatných celků, nabízí nový, podrobný přístup k mnohdy nepříliš oblíbeným matematickým oblastem. - První celek, věnovaný kombinatorice, postupně seznamuje s permutacemi, variacemi, kombinacemi a rovněž s řešením rovnic s faktoriály a kombinačními čísly. - Druhý celek je věnován pravděpodobnosti; její definici a určování pravděpodobnosti jevů. - Poslední celek je zaměřen na základní pojmy popisné statistiky a na její využití v běžném životě.... Celý popis

-

Nejpodrobněji zpracovaná středoškolská učebnice k těmto oblastem učiva na trhu. Veškeré učivo je velice důkladně vysvětleno, doplněno četnými komentáři a upozorněními. Publikace je vhodná pro: studenty a učitele na gymnáziích, středních průmyslových a středních odborných školách s vyšší hodinovou dotací, maturanty k přípravě na maturitní zkoušku, uchazeče vysokých škol k přípravě na přijímací zkoušku.

Titul je vytvořen v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro střední odborné vzdělávání, odpovídá také požadavkům gymnázií.

Autor Martina Květoňová
Nakladatelství Didaktis