Učebnice je první částí řady dvoudílných učebnic matematiky pro 2. stupeň základní školy a případně pro nižší ročníky víceletých gymnázií. Pro každý ročník jsou vždy určeny učebnice, z nichž jedna je věnována aritmetice, druhá geometrii. Praktickým a užitečným doplňkem učebnic jsou pracovní sešity ke každé z nich. Další materiály k procvičení a upevnění učiva přinášejí rovněž sbírky úloh a cvičení z matematiky, které jsou spolu s učebnicemi k dispozici. Koncepce učebnic vychází z osvědčené praxe... Celý popis

Koncepce učebnic vychází z osvědčené praxe škol, vyhovuje však i záměrům Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání.. O tom svědčí mimo jiné i udělená schvalovací doložka MŠMT.

Autor Zdeněk Půlpán
Nakladatelství SPN-pedagogické nakladatelství