Učebnice pro střední a vysoké školy. Publikace nejen mapuje aktuální ozbrojené konflikty či jiné geografické a politické problémy v Evropě (tj. „horké lokality“ v Severním Irsku, Skotsku, Španělsku, bývalé Jugoslávii a Rusku), ale také je vysvětluje na základě historických souvislostí. Dále přináší i možné scénáře důsledků těchto konfliktů, jak pro samotný stát nebo místo, tak i v širších globálních souvislostech. Kniha je určena studentům a učitelům středních a vysokých škol (k doplnění tématu politické geografie) i všem zájemcům o současné politické dění v Evropě.

Autor Libor Jelen
Nakladatelství Česká geografická společnost