Vykoušejte pět samostaných publikací s aktivitami na procvičení počítání na prvním stupni základní školy. Jedná se o mini detektivky s početními hádankami, které jsou navrženy tak, aby: stimulovaly pozornost k pamětním procesům, které podporují učení matematiky posilovaly divergentní a kreativní myšlení zaujaly děti poutavým příběhem, který je založený na hádankách a hravé výuce Každý další díl je vždy o něco náročnější než ten předchozí. Knihy mohou být skvělým pomocníkem pro zopakování učiva... Celý popis

stimulovaly pozornost k pamětním procesům, které podporují učení matematiky
posilovaly divergentní a kreativní myšlení
zaujaly děti poutavým příběhem, který je založený na hádankách a hravé výuce
Každý další díl je vždy o něco náročnější než ten předchozí. Knihy mohou být skvělým pomocníkem pro zopakování učiva zábavným způsobem. Součástí každé publikace jsou samolepky, které představují důležité indicie při řešení případu.
V hlavní roli inspektorka Číslíčko, její pomocníci myšáci Smeťáci a město Řím.

V prvním díle je vyšetřovací tým přivolán na natáčení filmu v centru Říma. Ztratily se kamery a režisér je zoufalý. Inspektorka a myšáci budou dítěti pomáhat hledat stopy, které odhalí viníka. Nebude to jednoduché, protože je šest podezřelých: podnikatel Kája Kokrháč, noční hlídač Max Hafan, archeoložka a průvodkyně Lili Kočková, pracovník úklidu Tom Kuna, majitel restaurace Bruno Jedlík a herečka Klaudie Broučková.
V TOMTO DÍLE SE DĚTI NAUČÍ:

čísla od 1 do 20
pamětné počítání: sčítání a odčítání
geometrii: vizuálně-prostorové schopnosti, tvary a rotace obrazců
údaje a vztahy: pravděpodobnost
míry: váha