Učebnice byla vytvořena na základě nejnovějších poznatků z oblasti geologie i ekologie a je koncipována tak, aby žáci získali nejen kvalitní znalosti o dané problematice, ale také motivaci a zájem o probírané učivo. Jednotlivé kapitoly obohaceny o motivační úlohy, rozšiřující informace a zajímavosti, výklady nových pojmů, velké množství obrázků, názorných schémat a podnětů pro pokusy, které si žáci mohou vyzkoušet ve škole či doma. V polovině a na konci učebnice mají žáci k dispozici dva soubory... Celý popis

V polovině a na konci učebnice mají žáci k dispozici dva soubory opakovacích otázek, jež se věnují probraným tématům. Na závěr je zařazeno několik námětů na laboratorní práce a výkladový slovníček s přehledem použitých pojmů.

V souladu s RVP ZV

Učebnice má přehledné a poutavé grafické zpracování
Na konci každé kapitoly jsou otázky k opakování
Spousta podnětů pro pokusy na doma i ve škole
Na učebnici svou tematikou navazuje podobně graficky i logicky strukturovaný pracovní sešit Hravý přírodopis 9, který je vhodný k dalšímu procvičení a upevnění získaných vědomostí.

Pracovní sešit obsahuje:

Opakování učiva 8. ročníku