Nové pracovní sešity Hravý dějepis jsou koncipovány tak, aby žákům inovativním a poutavým způsobem přiblížily učivo dějepisu. Prostřednictvím ilustrací a barevných reprodukcí dobových hmotných pramenů vzbuzují u žáků větší zájem o tento předmět. Obsahují úryvky z kronik, které doplňují znalosti z učebnice. Rozmanité úlohy slouží k procvičení probraného učiva v souladu s RVP. Většina cvičení je koncipována tak, že vede k uvědomění si historických souvislostí a výsledné řešení přináší žákům obohacující informace nebo zajímavosti k danému tématu.

Pracovní sešit obsahuje:
•Průběžně zařazené opakovací testy

Přílohy:
•Chronologický přehled českých a světových dějin od roku 600 do roku 1650
•Naučné přehledy vědy, kultury a architektury

V souladu s RVP ZV
•Raný středověk