Hravá fyzika 7 - učebnice

(1 hodnocení)

Učebnice fyziky byla vytvořena s cílem zvýšit zájem žáků o fyziku, motivovat je ke studiu a ulehčit jim pochopení, kde všude se v běžném životě bez fyziky neobejdeme. Na učebnici proto pracoval tým zkušených učitelů ze základních škol společně s lektorem doc. RNDr. Romanem Kubínkem, CSc. Učivo je doplněno zajímavostmi, mezipředmětovými vztahy, pokusy (návrhy na domácí pokusy) a příklady praktického využití, které jsou označeny speciálními piktogramy. V souladu s RVP Učebnice obsahuje rovněž vzorové početní příklady, úkoly a každá kapitola je ukončena kontrolními otázkami napomáhajícími osvojení učiva. Poutavé grafické zpracování všech kapitol doprovází mnoho ilustrací, fotografií a každá kapitola obsahuje závěrečné shrnutí učiva. Součástí učebnice je přehledný, abecedně řazený slovník pojmů. Obsah: Pohyb tělesa; Síla; Tlak; Světelné jevy.

Autor Pavla ENEVOVÁ
Nakladatelství TakTik