Pavla Enevová Počet stran: 64 Formát: A4 Vazba: brožovaná Učebnice fyziky byla vytvořena s cílem zvýšit zájem žáků o fyziku, motivovat je ke studiu a ulehčit jim pochopení, kde všude se v běžném životě bez fyziky neobejdeme. Na učebnici proto pracoval tým zkušených učitelů ze základních škol společně s lektorem panem doc. RNDr. Romanem Kubínkem, CSc.. Učivo je doplněno zajímavostmi, mezipředmětovými vztahy, pokusy (návrhy na domácí pokusy) a příklady praktického využití, které jsou označeny speciálními... Celý popis

Pavla Enevová Počet stran: 64

Formát: A4

Vazba: brožovaná

Učebnice fyziky byla vytvořena s cílem zvýšit zájem žáků o fyziku, motivovat je ke studiu a ulehčit jim pochopení, kde všude se v běžném životě bez fyziky neobejdeme. Na učebnici proto pracoval tým zkušených učitelů ze základních škol společně s lektorem panem doc. RNDr. Romanem Kubínkem, CSc.. Učivo je doplněno zajímavostmi, mezipředmětovými vztahy, pokusy (návrhy na domácí pokusy) a příklady praktického využití, které jsou označeny speciálními piktogramy.

Učebnice obsahuje rovněž vzorové početní příklady, úkoly a každá kapitola je ukončena kontrolními otázkami napomáhajícími osvojení učiva. Poutavé grafické zpracování všech kapitol doprovází mnoho ilustrací, fotografií a každá kapitola obsahuje závěrečné shrnutí učiva. Součástí učebnice je přehledný, abecedně řazený slovník pojmů.

Obsah:

* Tělesa, látky, jejich vlastnosti a stavba

* Síla

* Elektrické vlastnosti látek