Obsah 1 Úvod 2 Sluneční soustava 2.1 Pohyby planet ve skutečnosti a na obloze 2.2 Merkur a Venuše 2.3 Země 2.4 Měsíc 2.5 Ostatní planety 2.6 Planetky, komety a meteoroidy 2.7 Slunce 2.8 Dějiny sluneční soustavy 2.9 Jak to vše víme 3 Hvězdy a galaxie 3.1 Úvod do hvězdné astronomie 3.2 Charakteristiky hvězd 3.3 Vznik a vývoj hvězd 3.4 Naše Galaxie 3.5 Jiné galaxie 3.6 Kosmologie 4 Dodatky 4.1 Život ve vesmíru 4.2 Kalendář 4.3 Jak lidé poznávali vesmír... Celý popis

Sluneční soustava

4.4 Astronomická pozorování

Řešení problémů

Rejstřík

Další z řady učebnic fyziky pro gymnázia. Učebnice jsou zpracovány podle tematických celků. Lze je využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle počtu hodin fyzice přidělených. Učebnice lze využít nejen na gymnáziích, ale i na ostatních středních školách. Učebnice této řady jsou přepracovány na základě celorepublikové ankety. Jednotlivé tituly jsou přepracovány tak, aby vyhovovaly připomínkám učitelů a zároveň tak, aby odpovídaly změněným učebním osnovám. Jsou aktualizovány z hlediska technického pokroku, berou v úvahu i zavádění norem EU. 2. vydání Astrofyziky vychází již jako přepracované, má i novou grafickou úpravu, pro lepší přehlednost učiva jsou použity dvě barvy.

Autor Martin Macháček
Nakladatelství Prometheus