Marie Kozlová Počet stran:196 Formát: B5 Vazba: V8 Tato čítanka zaujme žáky atraktivním výběrem literárních ukázek. Žáky pobaví pohádky jak moderní, tak klasické, veselá dobrodružství prožijí v humorných příbězích svých vrstevníků. V této čítance se žáci setkají s řadou rozmanitých literárních útvarů a naučí se rozlišovat různé typy uměleckých textů a používat elementární literární pojmy. Výčet forem a metod využitelných při práci s Čítankou pro 5. ročník: • aktivizující formy vyučování čtení... Celý popis

Marie Kozlová Počet stran:196

Formát: B5

Vazba: V8

Výčet forem a metod využitelných při práci s Čítankou pro 5. ročník:

• aktivizující formy vyučování čtení (blokové vyučování, daltonský plán, individuální, frontální, individualizovaná, interaktivní, problémová, skupinová/kooperativní, otevřené vyučování, projektová, činnostní učení, kritické myšlení, výuka s využitím techniky, vycházka/výlet, dramatizace, návštěva kulturního zařízení)

• aktivizující metody vyučování čtení (rozhovor, debata, recitace, dramatizace, simulace modelových situací, vyprávění, popis, reprodukce textu, poslech, didaktická hra, hodnocení, projekt, diskuse, beseda, brainstorming, brainwriting, metoda 365, komunitní kruh, naslouchám ti, volné psaní, pětilístek, zpřeházené věty, řízené čtení, I.N.S.E.R.T., myšlenková mapa, expertní skupiny, výukové projekty)

Autor Marie Kozlová
Nakladatelství Bookretail