Čítanka je sestavena tak, aby byla pro žáky co nejčtivější. Literární ukázky jsou doplněny otázkami a úkoly na podporu čtenářské gramotnosti. Seznamuje žáky s dalšími literárními pojmy, jako je kramářská píseň, ohlasová literatura, román, drama, životopis, metafora, metonymie apod. Zařazeny jsou ukázky z titulů oblíbených u dospívajících čtenářů (např. témata fantasy, bestseller, detektivka a humorné příběhy). Zároveň se velké množství textů tematicky prolíná s učivem dějepisu, zeměpisu a přírodopisu 8. ročníku. Do čítanky jsou zařazeny také literární testy, pomocí kterých můžete zjišťovat, jak pozorně žáci četli a zda umějí správně interpretovat literární texty.

KLÍČ KE CVIČENÍM ke stažení zde.

Autor Zita Janáčková, Marie Jandová
Nakladatelství Nakladatelství Nová škola Brno
Rok vydání 2022
Výrobce Nová škola - DUHA s.r.o.