Zita Janáčková, Ilona Kirchnerová, Karla Ondrášková Počet stran: 144 Formát: B5 Vazba: pevná Moderní barevná učebnice zpracovaná v souladu s RVP ZV a vydaná v rámci edice Čtení s porozuměním zaměřené na podporu čtenářské gramotnosti. Inovativním prvkem jsou prozaické články, básničky a hádanky, které uvádějí každou kapitolu. Vedle gramatických úkolů jsou doplněny i otázkami k upevnění čtenářské gramotnosti. Zařazeny jsou i úkoly rozvíjející komunikativnost a etickou výchovu žáků. Průvodní postavou... Celý popis

Zita Janáčková, Ilona Kirchnerová, Karla Ondrášková Počet stran: 144

Formát: B5

Vazba: pevná

Průvodní postavou učebnice je malý čaroděj Magik a jeho kamarádka Lucinka.

Součástí učebnice jsou také zajímavá cvičení, hry, soutěže, hádanky a doplňovačky. Učebnice obsahuje i průřezová témata, skupinové práce a mezipředmětové úkoly.

Za každou velkou kapitolou následuje shrnutí učiva. Na konci učebnice je závěrečný test a řešení vybraných cvičení.

V učebnici je vložena karta k soutěži "Drahokamy od Magika". Pokud žáci cvičení se symbolem drahokamu vypracují bez chyby, vybarví si za odměnu patřičný drahokam na kartě.

Učebnici doplňuje pracovní sešit Učíme se hrou s Magikem, který upevňuje znalosti získané z učebnice.

Autor Zita Janáčková, Ilona Kirchnerová, Karla Ondrášková
Nakladatelství Nakladatelství Nová škola Brno
Rok vydání 2022
Výrobce Nová škola - DUHA s.r.o.