Publikace: Český jazyk pro 4. ročník ZŠ, brožovaná - kolektiv autorů. Úvodní kapitoly učebnice jsou věnovány zopakování učiva třetího ročníku. Dále se probírá např. učivo o slovních druzích, mluvnické kategorie podstatných jmen a sloves, stavba slova a věty jednoduché včetně seznámení se s jednoduchými souvětími. Postup vyvozování učební látky odkrývá nezodpovězené otázky, a tím žáky aktivizuje k poznávacím činnostem. Učebnice pomáhá rozvíjet komunikační dovednosti žáků. Publikace: Český jazyk pro 4. ročník ZŠ, brožovaná - kolektiv autorů.

Autor Čechura, M. Horáčková, Hana Staudková
Nakladatelství Nakladatelství Alter