Biomechanika člověka je oficiální učebnicí České společnosti pro biomechaniku shrnující současné poznatky z oboru. Je určena nejen studentům magisterských oborů aplikované mechaniky-biomechaniky a biomedicíny, ale svým obsahem, srozumitelným jazykem, grafickým ztvárněním a matematickým aparátem popisujícím základní fyzikální vztahy je vhodná i pro studenty lékařských oborů, kteří si chtějí rozšířit své znalosti z oboru biomechaniky. Studenti po jejím prostudování pochopí chování biologických tkání z pohledu mechaniky, seznámí se s experimentálními a výpočtovými přístupy v oboru a porozumí vývojovému cyklu vzniku implantátů.

Jde o jedinečnou publikaci, která doposud v ČR nebyla vydána a bude důležitou učebnicí na současném trhu s odbornou literaturou, zaměřenou na nelékařské zdravotnické profese. Autoři působí napříč organizacemi v ČR a představují velmi vyvážený autorský kolektiv.

Rok vydání 2018
Nakladatelství Grada