Soňa Hroudová, Jakub Cimala Počet stran: 44 Formát: A4 Vazba: sešitová Pracovní sešit doplňuje učebnici Vlastivěda 5 – Poznáváme naši vlast. Pracovní sešit podobně jako učebnice podporuje čtenářskou gramotnost a využívá se v něm metody činnostního učení. Pracovní sešit je zaměřený na praktické ověřování získaných vědomostí prostřednictvím práce s příruční mapou z učebnice nebo s doplňujícími mapkami, které jsou součástí textu. Přináší také doplňovačky, čtyřsměrky, přesmyčky i přílohu k vystříhání... Celý popis

Soňa Hroudová, Jakub Cimala Počet stran: 44

Formát: A4

Vazba: sešitová

Pracovní sešit je zaměřený na praktické ověřování získaných vědomostí prostřednictvím práce s příruční mapou z učebnice nebo s doplňujícími mapkami, které jsou součástí textu. Přináší také doplňovačky, čtyřsměrky, přesmyčky i přílohu k vystříhání a práci s mapou.

Při luštění slepých map si žáci procvičí základní orientaci na území naší vlasti a v Evropě. V kapitole Cestovatelský deník se v praktických úkolech uplatní vlastní zkušenosti žáků.

Do sešitu jsou podobně jako do učebnice zařazeny úryvky z krásné literatury, kterými si žáci procvičí jak porozumění textu, tak se jim lépe přiblíží probíraná fakta.

Pracovní sešit obsahuje cyklická opakování. Závěrečné opakování má podobu hry.

Na konci učebnice najdete klíč s řešením většiny úkolů.

Druh pro základní školy
Autor Cimala Jakub