Tento pracovní sešit slouží k upevnění a procvičení učiva z učebnice Vlastivěda 5 – Česká republika jako součást Evropy vydané v edici Čtení s porozuměním. Pracovní sešit podobně jako učebnice podporuje čtenářskou gramotnost a využívá se v něm metod činnostního učení. Pracovní sešit je zaměřený na praktické ověřování získaných vědomostí prostřednictvím práce s příruční mapou z učebnice nebo s doplňujícími mapkami, které jsou součástí textu. Přináší také množství zábavných úkolů – např. doplňovačky, čtyřsměrky, přesmyčky, úkoly k vystřižení z přílohy.

Do sešitu jsou podobně jako do učebnice zařazeny úryvky z krásné literatury, kterými si žáci procvičí jak porozumění textu, tak se jim lépe přiblíží probíraná fakta.

Závěrečné opakování má podobu hry.

Na samém konci učebnice najdete klíč s řešením většiny úkolů.
NOVA55-41

Autor Soňa Hroudová
Nakladatelství Nová Škola
Rok vydání 2023
Výrobce Nová škola - DUHA s.r.o.