Vladimír Linc Rozměr: 295,0x210,0x12,0 mm Počet stran: 70 ilustroval ... Gabriel Filcík Vazba: Volné listy Tabulky ke čtení pro 1. ročník základní školy postihují a zpracovávají učivo vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura dané Rámcovým vzdělávacím programem základního vzdělávání přílohou upravující vzdělávání žáků se speciálními potřebami. Lze je využít i jako doplněk slabikářů používaných v běžných typech škol. Využití mohou nalézt i v předškolním vzdělávání či při vzdělávání dětí s poruchami... Celý popis

Vladimír Linc Rozměr: 295,0x210,0x12,0 mm

ilustroval ... Gabriel Filcík

Vazba: Volné listy

Tabulky ke čtení pro 1. ročník základní školy postihují a zpracovávají učivo vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura dané Rámcovým vzdělávacím programem základního vzdělávání přílohou upravující vzdělávání žáků se speciálními potřebami. Lze je využít i jako doplněk slabikářů používaných v běžných typech škol. Využití mohou nalézt i v předškolním vzdělávání či při vzdělávání dětí s poruchami autistického spektra apod.

Celková koncepce pracovních listů je logická a má vhodné členění. Pracovní listy slouží rozvoji slovní zásoby a ke zdokonalování komunikačních schopností žáků, dále k procvičování učiva tvoření slov, určování první hlásky ve slovech apod. V obsahu učitelé, případně rodiče naleznou návod, jak s pracovním listem pracovat, a k čemu slouží. Pracovní listy odpovídají po stránce metodické i didaktické požadavkům, které jsou na obdobné učební texty pro žáky základní školy kladeny. Jsou pěkně využity i mezipředmětové vztahy se vzdělávacím oborem Člověk a jeho svět. Po stránce didaktické je učivo dobře zpracováno, vhodně doplňuje slabikář Naše čtení I.

Žákům, kteří vyžadují pomalejší tempo výuky a individuální přístup, napomáhají ke snadnějšímu pochopení učiva. Grafická úprava pracovních listů je pěkná, motivuje zájem žáků.

Druh jazykové učebnice
Autor Vladimír Linc