Publikace je určena studentům středních škol, kteří se připravují k maturitě z fyziky, ale také k přijímacím zkouškám na vysoké školy. Poněvadž se předpokládá písemná zkouška v podobě testu s volitelnou odpovědí, je publikace zpracována jako soubor testových úloh, které pokrývají všechna hlavní témata středoškolské fyziky. Výběr úloh vychází z Katalogu požadavků ke společné části maturitní zkoušky (MŠMT, 2000). Všechny úlohy mají podrobná řešení, která studentům usnadní samostatnou přípravu.

Rok vydání 2001
Autor Lepil Oldřich