Thea Vieweghová Počet stran: 55 Formát: A4 Vazba: sešitová Součástí metodického průvodce jsou náměty pro další činnost v hodinách. Zaměření úkolů je odlišeno ikonami a je provázáno s učebnicí a s pracovním sešitem nebo s pracovní učebnicí. Každé téma je uvedeno motivačním textem – básničkou, říkadlem, hádankou, úryvkem z dětské prózy. Motivační otázky prověřují porozumění textu a rozvíjejí komunikativní dovednosti na základě vlastních zkušeností žáků. Následuje společné opakování probraného... Celý popis

Thea Vieweghová Počet stran: 55

Formát: A4

Vazba: sešitová

Následuje společné opakování probraného učiva formou stručných kontaktních otázek nebo her.

Další náměty na činnosti jsou zaměřeny na ztvárnění modelových situací, na hry, soutěže, jednoduché pokusy, náměty na pozorování v přírodě, mezipředmětové a skupinové úkoly.

Metodický průvodce také obsahuje 5 projektových úkolů a odkazy na interaktivní učebnici IUč Prvouka 1.

OBSAH

Charakteristika vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět

Orientační návrh časového plánu

Vzdělávací oblast Člověk a jeho svět – Učivo a očekávané výstupy