Učebnice obsahuje všechna témata, která předepisuje RVP pro ZŠ pro geologickou část neživé přírody a ekologii – přehled geologických věd, význam geologie pro člověka, stavba Země a její geosféry, vše o hlavních nerostech a horninách, vnitřní a vnější geologické síly a pochody, půda, podzemní voda a prameny, dějiny Země a života na ní, regionální geologii České republiky. Z ekologie se probírají základy ekosystémů a vztahů živé a neživé přírody, potravní řetězce, koloběh látek a tok informací v... Celý popis

Z ekologie se probírají základy ekosystémů a vztahů živé a neživé přírody, potravní řetězce, koloběh látek a tok informací v přírodě, přehled globálních ekologických problémů s důrazem na vybrané hlavní problémy, ochrana přírody na světě a zejména v České republice, domácí ekologie.

Učebnice je názorná, témata pojednává prakticky. Důraz klade na hospodářský význam základních nerostů a hornin, u všech tematických celků zdůrazňuje jejich hlavní význam pro člověka v jeho každodenním životě. Pamatováno je i na opakování a závěrečná shrnutí učiva.

Do učebnice se ale již nevejdou další informace, rozšíření témat a různé zajímavosti a především zkušební testové otázky. Ty jsou uvedeny na webu vydavatelství této učebnice.

KLÍČ KE CVIČENÍM ke stažení zde.

Autor Jiří Matyášek
Nakladatelství Nakladatelství Nová škola Brno
Rok vydání 2022
Vydavatel Nová škola - DUHA s.r.o.
Výrobce Nová škola - DUHA s.r.o.