Přirodopis 6

(0 hodnocení)

Fylogeneticky a systémově koncipovaná učebnice Přírodopisu 6 se svým rozsahem rozpíná od oblasti Jednobuněční živočichové až po Hmyz. Pozornost je věnována i ekologickým stránkám poznávání přírody a uživatelé učebnice jsou vedeni k ekologicky vstřícnému způsobu života. Jeví se jako vhodná pro uvedení do přírodopisné problematiky na druhém stupni základních škol. Text je psán srozumitelně a přehledně; funkční využití mezipředmětových a meziročníkových souvislostí je cílem, jemuž je podřízena výrazová... Celý popis

Text je psán srozumitelně a přehledně; funkční využití mezipředmětových a meziročníkových souvislostí je cílem, jemuž je podřízena výrazová i obsahová úprava výkladu. Důraz je kladen také na přehledné a srozumitlené obrazové a fotografické znázornění přírodopisných jevů. Své využití jistě najdou i přílohy k učebnici, jež obsahují jak zjednodušený zoologický systém a schémata rostlin a živočichů, tak náměty laboratorních prací.

Rok vydání 1997
Autor RNDr. Jaroslav Jurčák