Začátek cesty ke studiu na střední škole Tato kniha umožní žákům 9. ročníků a dalším uchazečům o studium v maturitních oborech cílenou přípravu na úspěšné zvládnutí didaktického testu z českého jazyka, který je součástí jednotných přijímacích zkoušek na střední školy. Kniha obsahuje rozsáhlou sbírku úloh, rozdělených podle jednotlivých oblastí učiva, a 3 cvičné didaktické testy. V závěru knihy je pak uveden klíč správných odpovědí ke všem úlohám. Kniha Přijímací zkoušky na střední školy – český... Celý popis

Začátek cesty ke studiu na střední škole

Kniha Přijímací zkoušky na střední školy – český jazyk umožní žákům 9. ročníků a dalším uchazečům o studium v maturitních oborech cílenou přípravu na úspěšné zvládnutí didaktického testu, který je součástí jednotných přijímacích zkoušek na střední školy.

Kniha v úvodu obsahuje stručné informace ke koncepci knihy, k podobě didaktických testů i typům testových úloh. Užitečné mohou být i informace, jak si počínat v průběhu přípravy. Sbírková část přináší rozsáhlou sadu úloh rozdělených podle jednotlivých oblastí učiva. Publikace je následně doplněna o 3 cvičné didaktické testy, které byly sestaveny podle vzoru dostupných didaktických testů použitých u jednotných přijímacích zkoušek v minulých letech. V závěru knihy pak naleznete klíč správných odpovědí ke všem úlohám v knize.

Autor Vlasta Gazdíková, František Brož, Pavla Brožová
Rok vydání 2022