Publikace: Rozmanitost přírody 4/2 - Pracovní listy k učebnici - Gebelová Marie. Pracovní listy kladou důraz na vlastní pozorování žáků a podněcují je k samostatnému utváření závěrů. Obsahují kapitoly zkoumající živou přírodu, neživou přírodu a také oddíl zabývající se člověkem a jeho zdravím (zahrnuje i učivo nově stanovené RVP ZV: mimořádné události a rizika s nimi spojená; příčiny a prevence vzniku požáru; předcházení rizikovým situacím a v dopravě). Publikace: Rozmanitost přírody 4/2 - Pracovní listy k učebnici - Gebelová Marie.

Druh pro základní školy
Autor Marie Gebelová