Zpracováno v souladu s RVP pro základní vzdělávání. Učebnice uzavírá ucelenou řadu metamatik pro 1. stupeň ZŠ. Navazuje na čtyři předcházející ročníky, návaznost na 2. stupni je zaručena novou řadou matematika (autor Z. Půlpán a kol.). Pravovní sešit lze použít i jako samostatnou pomůcku pro školní domácí práci žáků. Učebnice je jedna společná pro celý ročník, doplňují ji dva pracovní sešity- První pro 1. pololetí vychází v prvním týdnu září, druhý, určený pro 2. pololetí vyjde v průběhu měsíce října. Učebnice i pracovní sešity mají schvalovací doložku MŠMT.

Autor Ivana Vacková
Nakladatelství SPN-pedagogické nakladatelství