Ucelená řada učebnic a pracovních sešitů matematiky je zpracována podle Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělání, je určena žákům se specifickými vzdělávacími potřebami, konkrétně žákům s lehkým mentálním postižením. Obsahem učebnice Matematika 3 je vytváření konkrétních představ o přirozených číslech v oboru do dvaceti, čtení a psaní čísel v daném oboru, vztahy mezi sčítáním a odčítáním, rozklad čísla, dočítání, násobilka v oboru do dvaceti vyvozená na manipulačních činnostech, seznámení s numerací do 100. Geometrie je zaměřena na užití pravítka, rýsování a označování úseček, rozvíjení prostorové představivosti. Učivo doprovázejí barevné ilustrace Evy Mastníkové. Platná schvalovací doložka MŠMT: Schválilo MŠMT č. j. MSMT-1030/2019 dne 24. ledna 2019 k zařazení do seznamu učebnic pro základní vzdělávání jako součást ucelené řady učebnic pro vzdělávací oblast Matematika a její aplikace s dobou platnosti šest let.

Druh pro základní školy
Autor Zdeňka Štěrbová