Pracovní sešit je nedílnou součástí učebnice Matematika I a slouží k procvičování probíraného učiva. Ilustrace Kristýny Vrané jsou černobílé. Platná schvalovací doložka MŠMT: Schválilo MŠMT č. j. MSMT-10605/2017 dne 1. června 2017 k zařazení do seznamu učebnic pro základní vzdělávání jako součást ucelené řady učebnic pro obor vzdělání Základní škola speciální – díl I, vzdělávací oblast Matematika a její aplikace podle RVP ZŠS – díl I, s dobou platnosti šest let. (pro základní školy speciální)

Druh pro základní školy
Autor Božena Blažková, Zdeňka Gundzová