Součást jednoduše, logicky a čtivě zpracované řady učebnic matematiky pro 2. stupeň základní školy. Klade důraz na vlastní zkušenost žáků, na přiměřenou motivaci a výběr úloh, se kterými se děti v praxi skutečně setkávají. Zajímavá grafická úprava poskytuje velkou zásobu úloh vhodných k procvičování učiva. Na konci každého dílu jsou jednoduché testy, pomocí nichž se žák může sám vyzkoušet a zjistit, jak učivu porozuměl. Pro každý ročník (6. - 9.) je připravena dvoudílná učebnice.

Druh pro základní školy
Autor Alena Šarounová