Hravá geografia 9

(0 hodnocení)

Nové pracovné zošity Hravá geografia pre 9. ročník ZŠ a kvartu OG sú vytvorené moderným a inovatívnym prístupom. Cvičenia sa vyznačujú tvorivosťou, obsahovou a typologickou pestrosťou a pozitívne motivujú žiakov k práci. Dôležitou súčasťou koncepcie pracovných zošitov je plnofarebný dizajn s voľnými riadkami na vlastné poznámky, obrázky na lepšie spoznanie preberanej krajiny a kvalitné mapové podklady v rámci každého tematického celku. Všetky mapy sú farebné a neobsahujú popisky, čo umožňuje žiakom... Celý popis

Všetky mapy sú farebné a neobsahujú popisky, čo umožňuje žiakom tvorivým spôsobom s nimi pracovať a na základe aktuálne preberaného učiva umiestňovať do máp príslušné geografické pojmy. Na konci každého tematického celku sú otázky na opakovanie pripravené na základe záväzných vzdelávacích štandardov.

Obsah:

Geografia v bežnom živote:
- Mapy, tematické mapy, mierka mapy
- Geografické súradnice, GPS v praxi

Slovensko - naša vlasť:
- Historické územia a tradície
- Poloha, premeny povrchu
- Geologická stavba, povrchové celky
- Podnebie, vodstvo, pôdy
- Rastlinstvo a živočíšstvo
- Národné parky a pamiatky UNESCO
- Obyvateľstvo a sídla
- Hospodárstvo, doprava, služby
- Obchod, cestovný ruch

Environmentálne súvislosti:
- Znečisťovanie prírody
- Kalamity a prírodné hrozby
- Rozdiely medzi regiónmi SlovenskaKniha Hravá geografia 9 je v jazyce SK má 54 stran.

Autor Kolektív autorov
Jazyk slovenské