5. vydání. Další z řady učebnic fyziky pro gymnázia. Učebnice jsou zpracovány podle tematických celků. Lze je využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle počtu hodin fyzice přidělených. Učebnice lze využít nejen na gymnáziích, ale i na ostatních středních školách. V pořadí již 5. vydání učebnice se zabývá strukturou a pohybem v mikrosvětě, atomovou, jadernou a částicovou fyzikou i fyzikálním obrazem světa. Součástí učebnice jsou rovněž teoretická a laboratorní cvičení, výsledky úloh, slovníček cizích slov, rejstřík a seznam knížek o fyzice a fyzicích. OBSAH: Úvod 1 Struktura mikrosvěta 2 Pohyb v mikrosvětě 3 Atomová fyzika 4 Jaderná fyzika 5 Částicová fyzika 6 Fyzikální obraz světa Teoretická cvičení Laboratorní cvičení Výsledky úloh Slovníček cizích slov Rejstřík Knížky o fyzice a fyzicích Schválilo MŠMT č. j. MSMT-7128/2020-3 dne 12. února 2020 k zařazení do seznamu učebnic pro střední vzdělávání jako součást ucelené řady učebnic pro předmět Fyzika s dobou platnosti 6 let.

Autor Ivan Štoll
Nakladatelství Prometheus