Parkan, Mikeska, Parkanová Počet stránek: 168 Vazba: šitá brožovaná Formát: 210 x 280 Učebnice pro 9. ročník (kvartu) seznamuje žáky se změnami, jimiž prošlo lidstvo i česká společnost od konce první světové války až po počátek 21. století. Žáci se seznámí s meziválečným obdobím, nástupem totalitních ideologií, událostmi druhé světové války, s příčinami vzniku studené války, rozdělením světa do soupeřících bloků států, jakož i s pádem totalitních režimů a nejnovější historií posledních dvou dekád.... Celý popis

Parkan, Mikeska, Parkanová Počet stránek: 168

Vazba: šitá brožovaná

Formát: 210 x 280

Učebnice pro 9. ročník (kvartu) seznamuje žáky se změnami, jimiž prošlo lidstvo i česká společnost od konce první světové války až po počátek 21. století. Žáci se seznámí s meziválečným obdobím, nástupem totalitních ideologií, událostmi druhé světové války, s příčinami vzniku studené války, rozdělením světa do soupeřících bloků států, jakož i s pádem totalitních režimů a nejnovější historií posledních dvou dekád. Akcent je rovněž kladen na dějiny vědy, kultury a sportu a opomenuta nezůstala ani problematika romského a židovského holocaustu.

Učebnice umožňuje vyučujícím systematicky rozvíjet schopnost žáků porozumět různým typům textů, záznamů i obrazových materiálů. Vede žáky k přemýšlení o informacích získaných jejich čtením. Podněcuje k tvořivému myšlení, logickému uvažování i řešení problémů. Vybízí k reakcím na sdělované myšlenky i ke kreativnímu využívání získaných poznatků. Učebnice nabízí pohledy na práci historiků. Umožňuje žákům poznat její obtížnost i vnímat relativnost závěrů, ke kterým docházejí. Při čtení a studiu verbálních i neverbálních textů je pozornost žáků usměrňována sériemi různě obtížných otázek. Základním vzděláním prochází celá populace děvčat a chlapců. Je potřeba stimulovat nejschopnější z nich, stejně jako povzbuzovat méně nadané. Je proto cílenou snahou, aby v každém souboru otázek byla alespoň jedna, kterou lze považovat za snadnou.

Autor autorů kolektiv
Nakladatelství Fraus