Titul obsahuje cvičení, která směřují k dosažení dovedností dle očekávaných výstupů pro vzdělávací oblast "Jazyk a jazyková komunikace". Cvičebnice českého jazyka přináší úkoly k procvičování a aplikaci poznatků obsažených v Průvodci českým jazykem, čímž tvoří ucelenou sadu učebních materiálů vhodnou pro práci ve škole i doma. Publikace je zpracovaná podle RVP ZV, důraz klade zejména na získání praktických dovedností, dosažení očekávaných výstupů a rozvoj klíčových kompetencí. Kniha je rozdělena... Celý popis

Kniha je rozdělena na tři hlavní části: jazykovou část, komunikační – slohovou část a pravopisnou část. Je určená všem žákům druhého stupně základních škol a nižších tříd víceletých gymnázií. Taktéž je určena učitelům českého jazyka, kteří zde najdou bohatou zásobu cvičení, úloh a úkolů, které využijí ve svých hodinách (jediný titul tohoto charakteru na trhu, který se zaměřuje na rozvoj klíčových kompetencí a sleduje očekávané výstupy – plně v souladu s RVP ZV).

Druh jazykové učebnice
Autor Hana Barone, Lucie Bušová, Markéta Chalupníková, Jiřina Prchalová, Vla