Osvědčená čtyřdílná řada čítanek zkušeného autora je určena žákům druhého stupně základní školy. Je plně v souladu s aktuálním vzdělávacím programem. Uvádí vyváženě jak texty z klasické literatury, tak texty z literatury pro děti a mládež. Usiluje o aktivní čtenářství a přináší zajímavé náměty k úvahám a činnostem. V pátém, aktualizovaném vydání jsou nově některé ukázky rozděleny do dvou částí, aby byly pro žáky čtenářsky uchopitelnější. Učebnice mají pevnou vazbu a jsou opatřeny jednotnou schvalovací... Celý popis

Učebnice mají pevnou vazbu a jsou opatřeny jednotnou schvalovací doložkou MŠMT.

Čítanky doplňuje souborná učebnice Literární výchova pro 2. stupeň základní školy.

Druh pro základní školy
Autor Josef Soukal